Co łączy postacie grane w „Łotrze 1” przez Bena Mendelsohna i Madsa Mikkelsena?

Zwiastuny do „Łotra 1” przybliżyły nam z grubsza postacie bohaterów, którzy porwą się na misję wykradzenia planów Gwiazdy Śmierci. O głównym czarnym charakterze, Orsonie Krennicu, wiemy jednak wciąż niewiele ponad to, że gra go Ben Mendelsohn, który prezentuje się złowrogo w białym mundurze. O postaci Galena Erso, w którego wciela się Mads Mikkelsen, wiemy niewiele więcej; aktor zresztą nawet nie pojawił się w zwiastunie. Pojawiły się jednak nowe informacje.

star-wars-rogue-one-ben-mendelsohn-as-orson-krennic-wallpaper-6141.jpg

Ich źródłem jest streszczenie powieści „Catalyst” autorstwa Jamesa Luceno. Książka ukaże się 15 listopada 2016 i opowie o młodości Krennika i Erso. Okazuje się bowiem, że tych dwóch wiele łączy.

Wojna rozdziera galaktykę. Od lat Republika i Separatyści walczyli wśród gwiazd, tworząc coraz bardziej śmiercionośną technologię. Jako członek zleconego przez kanclerza Palpatine’a ściśle tajnego projektu Gwiazdy Śmierci, Orson Krennic musi zbudować superbroń, zanim zrobią to przeciwnicy. Kluczem do rozwiązania problemu może być stary przyjaciel Krennica, wybitny naukowiec Galen Erso.

Skupione na energii badania Galena zwróciły uwagę Krennica i jego wrogów, robiąc z naukowca ważny pionek w galaktycznej rozgrywce. Ale kiedy Krennic ratuje Galena, jego żonę Lyrę i córkę Jyn z rąk separatystycznych porywaczy, Erso czuje się w obowiązku spłacić dług. Krennic składa mu wyjątkową propozycję: będzie mógł kontynuować swoje badania, nie bacząc na koszty. Galen i Lyra są przekonani, że badania energii można wykorzystać jedynie w altruistyczny sposób, ale Krennic ma inne plany, które umożliwią wreszcie budowę Gwiazdy Śmierci. Uwięzione przez swojego dobroczyńcę małżeństwo będzie musiało przebić się przez pajęczynę kłamstw Krennica, by uratować siebie oraz galaktykę.

Wiedzieliśmy już wcześniej, że główna bohaterka „Łotra 1” Jynn Erso (Felicity Jones) jest córką granego przez Mikkelsena naukowca, który pomógł zbudować Gwiazdę Śmierci. Wplątanie w tę relację Krennica niewątpliwie czyni jednak główny konflikt filmu jeszcze bardziej interesującym.

A do 15 grudnia – kiedy film będzie miał swoją premierę – wciąż tak daleko!