OSCARY 2017: Wyścig po nominacje oficjalnie rozpoczęty

Dopiero dobiega koniec głosowanie do tegorocznych Emmy. Sezon nagród kinowych symbolicznie rozpocznie się 8 września wraz z rozpoczęciem festiwalu w Toronto. Ale wyścig po Oscary 2017 już wystartował.

7748161.3.jpg

Przed szereg wystąpiło studio Sony Classic, które postanowiło bardzo wcześnie przesłać członkom Akademii przeglądówki dwóch swoich filmów, z którymi wiąże duże nadzieje. Pierwszym tytułem jest „Plan Maggie”, drugim „Miles Davis i ja”.
Większość wytwórni wysyła przeglądówki (jeśli w ogóle to czyni) znacznie później. Jednak od czasu do czasu zdarzają się podobne, wczesne akcje. Często niestety nie przynoszą one rezultatu. Rok temu w ostatnim tygodniu sierpnia do członków Akademii dotarły przeglądówki „I’ll See You in My Dreams”. Obraz nie zdobył żadnej nominacji. Wcześnie kampanie rozpoczynano również w przypadku filmów „Snowpiercer: Arka przyszłości” i „Uciekinier”. W obu przypadkach nie przyniosło to oczekiwanych rezultatów.

Ale Sony Classic ma z wcześnie wysłanymi przeglądówkami dobre wspomnienia. W 2005 roku zaowocowało to nominacją dla Amy Adams za rolę w filmie „Świetlik”. Ponadto studio musi rozłożyć siły na wiele miesięcy. „Plan Maggie” oraz „Miles Davis i ja” nie są ich jedynymi tytułami, które mają szanse na oscarowe nominacje.